Fototapeta48.pl

Bez kategorii

Rodzaje fototapet – wybierz dobrze!

Rodzaje fototapet to temat, który zdecydowanie warto poruszyć. Pewnie większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że rodzajów fototapet jest sporo, dlatego przed jej zakupem, warto trochę na ten temat poczytać.

Rodzaje fototapet dostępnych na rynku to temat, o który pyta wielu ludzi. Nic w tym dziwnego, ponieważ decydując się na kupno tego dodatku, nie chcemy zainwestować w kota w worku. Otóż na rynku dostępne są fototapety wykonane z różnych materiałów – to, na jaką się zdecydujemy, zależy jedynie od naszych indywidualnych preferencji.

Zatem na jakie rodzaje fototapet najczęściej zwraca się uwagę? Jednym z nich są fototapety lateksowe, które produkuje się gładkiego, satynowego materiału. Wierzchnia strona takiej fototapety pokryta jest cienką warstwą lateksu, dzięki czemu jest ona wzmocniona i można ją swobodnie czyścić. Dodatkowo lateks zabezpiecza fototapetę przed blaknięciem, wydobywając głębię ich barw. Innym rodzajem fototapet są te foliowe, które należą do najtańszych. Jest to wydruk na folii samoprzylepnej – przypomina to cienką naklejkę. Takie fototapety muszą być przyklejane na gładkie powierzchnie.

Warto też wspomnieć o fototapetach winylowych, które są znacznie grubsze od wyżej omawianych – wyróżniają się odpornością na uszkodzenia, pęknięcia czy odkształcenia. Taka fototapeta nadaje się do wszystkich rodzajów pomieszczeń, nawet do łazienki, można ją zmywać wodą. Trzeba jednak pamiętać, że fototapeta winylowa jest droższa niż poprzednio wspomniane. Mając na uwadze rodzaje fototapet, nie można pominąć fototapet papierowych, które nie należą do trwałych i wytrzymałych. Należy je przyklejać na gładkiej ścianie, ponieważ nie maskują nieregularnych kształtów.
Fototapeta papierowa nie powinna zawierać tworzyw sztucznych – często jest wybierana do pokoju dziecięcego. Na koniec można też wspomnieć o fototapetach tekstylnych – w tym przypadku nośnikiem druku jest płótno. Te fototapety są zdecydowanie najdroższe.

Znając już rodzaje fototapet, można zacząć zastanawiać się, jaka najlepiej spełni nasze oczekiwania. Trzeba pamiętać, że wszystkie fototapety posiadają zarówno wady, jak i zalety, dlatego wybór powinien zależeć przede wszystkim od naszych preferencji i oczekiwań. Osobom, które preferują dodatki wytrzymałe, na pewno przypadną do gustu fototapety winylowe lub na płótnie, natomiast jeśli poszukujecie fototapety łatwej w montażu i niedrogiej, to świetnie sprawdzą się te foliowe lub papierowe. Decydując się na konkretne rodzaje fototapet, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia i preferencje jego mieszkańców.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do góry